Pravidla sezony 2010/2011

1. Hrací doba je 3x30 minut hrubého času. V polovině 2. třetiny 15 min. přestávka na úpravu ledu.
15.50 - 16.00 rozbruslení
16.00 - 16.30 1. třetina zápasu
16.30 - 17.15 2. třetina zápasu (v polovině třetiny úprava ledové plochy)
17.15 - 17.45 3. třetina zápasu

18.00 - 18.10 rozbruslení
18.10 - 18.40 1. třetina zápasu
18.40 - 19.25 2. třetina zápasu (v polovině třetiny úprava ledové plochy)
19.25 - 19.55 3. třetina zápasu

20.10 - 20.20 rozbruslení
20.20 - 20.50 1. třetina zápasu
20.50 - 21.35 2. třetina zápasu (v polovině třetiny úprava ledové plochy)
21.35 - 22.05 3. třetina zápasu

K utkání musí nastoupit mužstva nejpozději do 10 minut od začátku hrací doby,nenastoupí–li některé mužstvo, prohrává automaticky kontumačně 5:0 . Začátek hrací doby musí být vždy dodržen. Opozdí-li se začátek zápasu, nesou si zúčastněná mužstva následek sami a v žádném případě se konec zápasu nebude posouvat.

2. Před začátkem turnaje každé mužstvo předloží rozhodčímu a všem mužstvům turnaje soupisku hráčů (max. 20 hráčů), která bude obsahovat jméno a příjmení , datum narození . V případě menšího počtu hráčů na soupisce před začátkem turnaje, může mužstvo v průběhu turnaje soupisku doplnit do celkového počtu 20 hráčů. Upravená soupiska musí být předána rozhodčímu a všem mužstvům turnaje před začátkem kola, ve kterém noví hráči nastoupí.
Každé mužstvo před začátkem utkání předloží rozhodčímu vyplněnou soupisku,kterou rozhodčí s časoměřičem doplní a nechají ji ve složce u obsluhy ZS.

3. Turnaj se hraje na čtyři kola.

4. Domácí mužstvo hradí náklady na ledovou plochu , rozhodčího a časomíru.
Náklady na rozhodčího: 200,- Kč + 100,- Kč časomíra.
V případě nepřítomnosti rozhodčího zajišťuje náhradu domácí mužstvo.

5. Brankář může nastoupit i za jiné mužstvo, ale nesmí nastoupit ani v jednom utkání za některé mužstvo v hokejové soutěži organizované hokejovým svazem vyšší než okresní přebor, hráč v poli může nastoupit pouze za mužstvo, kde nastoupil při prvním utkání podnikového turnaje.

6. Turnaj nesmí absolvovat hráč mladší 40 let, který nastoupil byť v jednom utkání za některé mužstvo v hokejové soutěži organizované hokejovým svazem. V případě, že tento článek některé z mužstev poruší, mohou účastníci zápasu podat protest rozhodčímu, protest bude projednán na řídícím výboru turnaje. Při prokázání přestupku prohrává mužstvo kontumačně 5 : 0. Stížnost na kontumaci výsledku je oprávněn podat pouze účastník vzájemného zápasu, nikoliv třetí mužstvo.

- nesportovní chování................ 1 zápas stop podmíněně
Všechny výše uvedené tresty platí ihned od následujícího hracího kola. Poruší-li potrestaný hráč toto pravidlo a nastoupí k zápasu v následujícím kole, pak jeho mužstvo prohrává automaticky kontumačně 5:0.
V případě mimořádně závažného prohřešku či hrubého faulu, se na návrh postiženého mužstva nebo rozhodčího sejde Disciplinární komise. Komise může výše uvedené disciplinární tresty zvýšit a v případě hrubého faulu disciplinární trest udělit, a zároveň může udělit pokutu jednotlivci či celému týmu. Výše pokuty je paušálně stanovena na 500 Kč. Disciplinární komise je složena z vedoucích jednotlivých mužstev, případně jejich zástupců. Bude-li komise na návrh postiženého mužstva zasedat, bude to vždy ve středu v 15 h ihned po podání návrhu poškozeným mužstvem v Restauraci Makkabi.

8. Turnaj není žádnou organizovanou soutěží, jedná se pouze o zájmovou činnost ve volném čase. Pro vstup na ledovou plochu jednotlivých hráčů proto platí provozní řád zimního stadionu. Pro zvýšení bezpečnosti hráčů je ZAKÁZÁNA hra do těla protihráče, porušení těchto pravidel se trestá menším trestem ( 3 min. hrubý čas ).

9. Každé z mužstev před zahájením soutěže uhradí 1 000,- Kč (účastnický poplatek 500,- Kč a 500,- Kč vklad na protesty). V případě, že byl protest neoprávněný, 500,- Kč propadá do společné pokladny a mužstvo musí složit nových 500,- Kč.

10. Platby za ledovou plochu si vedoucí mužstev dohodnou na zimním stadionu s p. Čížkem.